Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W jaki sposób zachęcić uczniów do działalności wolontariackiej?-Debata

28.11.2019 r. odbyła się debata panelowa na temat działalności wolontariatu.

W debacie udział wzięli uczniowie klas 5 i kas 8. Wolontariat jest niezwykle ważną formą pracy na rzecz innych. Dzięki niemu wiele instytucji oferuje swoim beneficjentom pomoc osób życzliwych, pełnych entuzjazmu i chęci działania. Wolontariat wzbogaca jednak także samego wolontariusza: poza zyskami wynikającymi ze specyfiki wykonywanych zadań, pozwala mu zdobyć bezcenne doświadczenie, uczy wrażliwości na innych i odpowiedzialności. Warto zastanowić się, jak zachęcić większą liczbę uczniów do działalności wolontariackiej.

Debata była okazją do wymiany doświadczeń dla osób zainteresowanych wolontariatem szkolnym i pozwoliła zastanowić się, w jaki sposób zachęcić do tej formy pracy jak najwięcej uczniów. Proponowany sposób przeprowadzenia debaty umożliwił jednocześnie prezentację działań wolontariatu szkolnego szerszemu gronu odbiorców.

W trakcie debaty odpowiadano na pytania:

  • Co można zyskać dzięki wolontariatowi?
  • Czy szkoła jest dobrym miejscem na wolontariat?
  • Czy wolontariat przeszkadza w nauce?
  • Czy wolontariat jest widoczny w szkole? Co można zrobić aby działalność była bardziej znana?

W tym miejscu padały bardzo dojrzałe wypowiedzi: „Wolontariat to sposób na nudę i znalezienie możliwości do działania. Wiele osób nie ma pomysłu na własne akcje ale za to chętnie włączają się w działania innych”, „W ten sposób mogę odkrywać nowe możliwości i realizować swoje pasje”, Potwierdzają, że szkoła promuje postawy wolontariackie i stwarza uczniom możliwość działania w akcjach zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. W dodatku jest to w dużej mierze czas spędzony w szkole po lekcjach lub też poza nią. Udział w różnego rodzaju akcjach nie tylko zajmuje dużo czasu ale jest też bardzo wyczerpujący. Jednakże nie ma on negatywnego wpływu na zaniedbanie nauki szkolnej. Aby szerzej rozpropagować wolontariat i konkretne działania, dobrze zdaniem uczniów byłoby przeprowadzić powyższą debatę dla szerszego gremium. Sprawi to, że wolontariat szkolny będzie widoczny i zyska nowych wolontariuszy.

Na zakończenie prowadzący debatę wygłosił słowo podsumowania i podziękował wszystkim uczestnikom oraz pozostałym gościom za udział w debacie.