Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dla rodziców

ZEBRANIA Z RODZICAMI

17.05.2023 (środa) 1730
    
1a – s.42a – s.13a – s. 74a – s. 22
 2c – s.5 3b – s.164b – s. 15
   5b – s. 19  godz. 18.00
    
 Oddziały przedszkolne – w swoich salach 
    
    
18.05.2023 (czwartek) 1730
    
1b- s.76a – s.277a – s. 24 8a – s. 18
5a – s. 196b –  s.17b - s. 128b – s. 26 
5c –s. 226c- s. 20 8c –s. 17
   8e – wychowawca nieobecny
   8f – s. 21

Zaproszenie dla Rodziców

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu dla rodziców „Dzieci w sieci” na terenie naszej szkoły w dniu 30.03.2023r. w godzinach 17.30 – 19.00 (w sali nr 1). Szkolenie poprowadzi psycholog szkolny - pani Ewa Jerzak. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do zgłaszania się telefonicznie za pośrednictwem sekretariatu szkoły

Kontrola rodzicielska dziecka podczas korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych

Kontrola rodzicielska to często stosowana przez rodziców opcja i założenie takiej blokady w telefonie jest bardzo rozsądnym posunięciem, ponieważ:

 • zablokuje strony internetowe o treściach nieprzeznaczonych dla najmłodszych,
 • dziecko nie będzie w stanie np. przypadkowo lub nieświadomie skasować cennych plików czy aplikacji.
 • uniemożliwi ona zainstalowanie niepożądanych programów na telefonie,
 • daje możliwość ustalenia limitu czasu korzystania z urządzenia lub poszczególnych aplikacji,

Blokadę rodzicielską warto zakładać w porozumieniu z dzieckiem, a nie po kryjomu.

Należy jednak pamiętać, iż żadna aplikacja do kontroli telefonu dziecka nie zastąpi rozmowy z dzieckiem i uświadamiania mu zagrożeń, jakie czekają na niego w sieci. Tylko odpowiednie przygotowanie do korzystania z Internetu pozwoli skutecznie zredukować wszystkie zagrożenia.

SMS Premium

Przed podarowaniem smartfona dziecku warto także zblokować SMS-y Premium, co da się zrobić w panelu obsługi klienta u danego operatora. Dzięki temu nie będzie możliwości wysyłania i otrzymywania płatnych SMS np. z zachęceniem do wzięcia udziału w konkursie. Często SMS-y tego typu są bardzo drogie lub automatycznie uruchamiają subskrypcję, co powoduje, że konto jest obciążane co miesiąc lub nawet co dzień.

Kontrola rodzicielska w telefonie występuje po kilkoma opcjami:

 • jeżeli posiadamy Androida, należy wejść w zakładkę "ustawienia", a następnie wybrać pole "użytkownicy", gdzie znajdziemy opcję dodania nowego użytkownika,
 • kolejnym krokiem jest wybór "profilu z ograniczonym dostępem" i konfiguracja zabezpieczenia poprzez utworzenie kodu,
 • po wejściu w nowo utworzony profil nadajemy mu dowolną nazwę, a w dalszej kolejności wybieramy te programy lub strony internetowe, których dziecko od tej pory nie będzie mogło korzystać.

Blokada rodzicielska w Androidzie jest polecana także wtedy, kiedy umożliwiliśmy dziecku korzystanie z androidowego sklepu.

Należy wejść w Sklep Play, zaznaczyć "menu" i "ustawienia", a następnie wybrać opcję "kontrola rodzicielska". Dalszy krok to ustalenie kodu PIN, który ochroni zmianę ustawień przez małego użytkownika telefonu. Następnie, wchodząc w "aplikacje", ustawiamy kategorię wiekową przypisaną do aplikacji odpowiednich dla dziecka. Efektem będzie wyświetlanie się wyłącznie tych gier i programów, które są wiekowo dopasowane do naszych pociech.

Darmowa kontrola rodzicielska w telefonie

Rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej oferuje narzędzie zwane Google Family Link. Usługa ta jest darmowa całkowicie darmowa i składa się z dwóch aplikacji: jedna zainstalowana na telefonie rodzica, a druga z kolei na aparacie używanym przez dziecko. Google Family Link należy pobrać ze sklepu Google Play i App Store. Aplikacja ta ma na celu filtrowanie zakazanych dla dzieci treści oraz programów, jednak dobrze jest osobiście ustawić odpowiednie filtry według własnego uznania, jak choćby limit korzystania z sieci www lub blokadę na dostęp do sieci w godzinach nocnych.

Program Google Family Link blokuje zarówno niechciane treści dostępne na witrynach internetowych, jak i dostępne w sieci aplikacje — dzięki niej ograniczysz dziecku dostęp do gier 18+.

Warto jednak wiedzieć o istnieniu zewnętrznych i rozbudowanych aplikacji, które oferują pokaźną ilość dodatkowych oraz przydatnych funkcji dotyczących aktywności dziecka w sieci. Listę takich aplikacje znajdziecie Państwo na stronie:

https://www.pcworld.pl/news/Aplikacje-do-kontroli-rodzicielskiej-na-Androida-ktora-warto-wybrac,410645.html

Kontrola rodzicielska w telefonie u operatora. Usługi dla rodziców oferują także sieci komórkowe. Dzięki nim również istnieje możliwość zablokowania niechciane treści, z którymi mogą spotkać się mali użytkownicy telefonów. Są opcje zazwyczaj dodatkowo płatne.

 • Sieć Orange - "Chroń Dzieci w Sieci"
 • Sieć Play - Play Ochrona Internetu
 • Sieć Plus - Plus Ochrona Internetu
 • Sieć T-Mobile - "Dzieci w Sieci”

Wiele przeglądarek internetowych pozwala na blokowanie treści dla dorosłych. Przykładem może być Safe Search – opcja w wyszukiwarce Google nakładająca filtr na wyszukiwane hasła.


Rekrutacja

Zarządzenie w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Konstantynów Łódzki na rok szkolny 2023/2024 oraz kryteria rekrutacji.

Zarządzenie Burmistrza w sprawie terminów rekrutacji

Kryteria rekrutacji

Kryteria rekrutacji - drugi etap


Jak poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby, jak wspierać dziecko i jak rozmawiać z dziećmi o śmierci?

Aby wspierać Państwa w radzeniu sobie z tym trudnym zarówno dla dzieci jak i dorosłych tematem, zapraszamy do lektury poradnika, który znajduje się w załączniku

Poradnik dla rodziców

M. Olszewska, E. Jerzak 


Rola rodziców w motywowaniu dziecka do nauki

Kluczem do sukcesu jest miłość i akceptacja. Najważniejszą sprawą w zakresie motywowania dzieci do nauki jest ich akceptacja przez rodziców. Dziecko, które wyrasta

w atmosferze akceptacji, poczuciu, że jest kochane i szanowane, łatwiej przyjmie nasz punkt widzenia. Dziecko, który nabierze wiary i pewności siebie, łatwiej pokona problemy i chętniej będzie stawiało czoła przeciwnościom.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej, która zawiera wskazówki jakie możemy wykorzystać w pracy z własnym dzieckiem.

M. Olszewska

Motywowanie do nauki - prezentacja


Jak być bezpiecznym w Sieci?

Internet nie jest sam w sobie niebezpieczny ani zły, ale źli ludzie mogą go wykorzystywać w niewłaściwy sposób (podobnie, jak każdą inną rzecz stworzoną przez człowieka). Właśnie tacy ludzie zagrażają Ci w Sieci. Zapraszam wszystkich uczniów oraz ich Rodziców do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która znajduje się w załączniku.

M. Olszewska

Bezpieczny Internet - prezentacja


Czym jest nieśmiałość i jak sobie z nią radzić?

Zapraszam uczniów oraz Rodziców do lektury krótkiego poradnika.

pedagog - M. Olszewska


"Życie każdego z nas, a więc i Twoje, opiera się na kontaktach z innymi.

W ten sposób poznajesz siebie, uczysz się komunikacji z drugim człowiekiem oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach. Czasami bywa to trudne, np. gdy między Tobą a inną osobą dochodzi do sporów, kłótni i konfliktów.

Jak w takich sytuacjach można reagować, jak się zachować, co robić, by konfliktu nie pogłębiać, ale dążyć do jego rozwiązania? W tej ulotce znajdziesz podpowiedź. Przeczytaj ją uważnie. Przemyśl wskazówki i spróbuj z nich skorzystać"...

Polecam poniżej zamieszczony materiał edukacyjny dla Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli.

pedagog - M. Olszewska


Jak rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny?

KROK 1: NIE BÓJ SIĘ KONFLIKTU

Uświadom sobie, że konflikty są wpisane w relacje międzyludzkie. I chociaż bywają przykre, bo towarzyszy im lęk, złość, poczucie niesprawiedliwości i krzywdy – mają także swoją dobrą stronę. Pomagają rozładować napięcie emocjonalne, dzięki czemu nie przeżywasz frustracji i możesz sprawnie funkcjonować. Więc nie bój się ich!

KROK 2: NIE UKRYWAJ SWOICH EMOCJI

Jeśli leży Ci coś na sercu, czujesz złość lub coś Cię drażni w zachowaniu kolegi, nauczyciela czy rodzica – mów o tym otwarcie, ale zawsze spokojnie, bez oskarżania drugiej osoby. Gdy ukrywasz swoje odczucia, możesz bardzo łatwo się rozczarować. Zapamiętaj: emocji, także tych trudnych, nie należy ukrywać!

KROK 3: SZCZERZE ROZMAWIAJ

Zaproponuj drugiej stronie spotkanie, by spokojnie porozmawiać o Waszym sporze. Nie zapomnij, że najważniejszą rzeczą jest określenie źródła konfliktu. Każde z Was ma jakąś jego wizję i zwraca uwagę na inne rzeczy. Swoje racje i oczekiwania prezentuj rzeczowo, podkreśl konkretnymi argumentami. Słuchaj bardzo uważnie tego, co ma do powiedzenia druga strona. Powstrzymaj się przy tym od wyrażania krytyki, wydawania sądów i wyroków. Czasami do rozwiązania problemu wystarczy tylko wysłuchanie „przeciwnika”. Pamiętaj, że szczera rozmowa zawsze może pomóc.

KROK 4: NEGOCJUJ POROZUMIENIE

Wspólnie z drugą stroną decydujesz, czy dojdzie między Wami do porozumienia. Bądź otwarty na propozycje ustępstw, ale pamiętaj – rozwiązanie konfliktu to dążenie do kompromisu satysfakcjonującego obie strony.

KROK 5: SKORZYSTAJ Z POMOCY OSÓB TRZECICH

Jeśli nie uda się rozwiązać konfliktu – zaproponuj pomoc kogoś, kto przyjmie na siebie rolę mediatora. Może to być cieszący się zaufaniem obu stron nauczyciel, pedagog lub psycholog szkolny, ale także ktoś spoza szkoły. Ważne, by była to osoba bezstronna. Pamiętaj, że mediator nie określi, kto ma rację w sporze. Jego zadaniem będzie udzielenie pomocy w znalezieniu rozwiązania akceptowanego zarówno przez Ciebie, jak i drugą stronę konfliktu