Ekopracownia

Nowoczesna pracownia geograficzno-ekologiczna została oddana do użytku w Szkole Podstawowej nr 5 im. I Armii Wojska Polskiego. Jej wyposażenie zostało sfinansowane z dotacji WFOŚiGW w Łodzi, która wyniosła w sumie ponad 74 tys. zł. Nowa sala dydaktyczna z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów, pozwoli na zaprezentowanie procesów zachodzących w przyrodzie oraz uświadomi konieczność ochrony środowiska naturalnego. Projekt w ramach programu „Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2021” polegał na gruntownej modernizacji dotychczasowej sali geograficznej, wykonaniu prac remontowych i zaadaptowaniu pomieszczenia na nowoczesną pracownię ekologiczno-geograficzną. Przedsięwzięcie pod nazwą „EKO-TROPICIELE” zakładało wyposażenie klasy w nowoczesne meble, zakup funkcjonalnych i wygodnych ławek i krzeseł, z których mogą korzystać dzieci w różnym wieku. W nowo powstałej pracowni pojawiły się ciekawe pomoce dydaktyczne (mapy, globusy), plansze edukacyjne, tablica multimedialna. Zakupione zostały zestawy do badania wody, powietrza i gleby ( walizka eko-badacza, gleba-zestaw doświadczalny, zestaw do badania powietrza). Dodatkowo pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy i zestaw programów, które będą wykorzystywane do nauki geografii i przyrody. Mamy nadzieję, że teraz nauka będzie dla naszych uczniów czystą przyjemnością.

Ogólny koszt projektu wyniósł 74270,00 zł.

49998,00 zł z wymienionej kwoty pochodzi z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pozyskanej w ramach konkursów „Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2021”

ekopracownia

www.zainwestujwekologie.pl