Historia

Nasza szkoła rozpoczęła działalność w roku 1968. Pierwszą kierowniczką została pani Wacława Kowalińska, na której barkach spoczął trud organizowania nowej placówki. W pracach pomagało jej 13-osobowe grono pedagogiczne. 23 października 1968 roku uczniowie i nauczyciele weszli w mury szkoły. W tym dniu szkoła otrzymała imię I Armii Wojska Polskiego. Opiekunem placówki w tym czasie był Łódzki Garnizon Wojska Polskiego, który służył pomocą w jej budowie i organizacji. Próg szkolny po raz pierwszy przekroczyło 315 uczniów, ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 oraz uczniowie z nowego naboru do klas pierwszych. Powstało 9 oddziałów. Od początku w budynku mieściły się dwie placówki: liceum ogólnokształcące i szkoła podstawowa, które od 17 października 1975 roku tworzyły Zespół Szkół Ogólnokształcących w Konstantynowie Łódzkim. Przełomowym momentem w dziejach szkoły stał się rok 1993, w którym Liceum Ogólnokształcące otrzymało nową siedzibę, a w budynku przy ulicy Sadowej została Szkoła Podstawowa nr 5. W roku 2005/2006 rozpoczęła się budowa hali sportowej wraz z obiektami towarzyszącymi. Część obiektu została oddana do użytku w listopadzie 2006 roku, a całość rok później. Historię szkoły budowali wszyscy pracownicy placówki, tworząc jej niepowtarzalny klimat. Trudno oddać ich zasługi. Wszyscy oni mogliby powiedzieć - "Ta szkoła to my"