Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sesja z Burmistrzem

"Sesja parlamentu uczniowskiego"

sesja

W dniu 18X2019r odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym sesja parlamentu uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie łódzkim.

Tematem sesji było ustalenie całorocznego planu wydarzeń w szkole. Pomysły zostały podawane przez uczniów z parlamentu. Zostało postanowione, że w skład wydarzeń szkolnych wchodzą :

o Dzień bez pracy domowej

o Starszy – młodszemu

o Mini bazar

o Poczta walentynkowa

o Kartka dla seniora

o Turniej między klasowy

o Belfer 2019/2020

o Szczęśliwy numerek

o Dzień seniora

o Nietypowe dni

o Akcje charytatywne

o Lizak od aniołka

o Klub czytelniczy

o Dyskoteki szkolne

o Gazetka szkolna

Uczniowie brali aktywny udział w sesji poprzez zadawanie pytań odnośnie pomysłów parlamentarzystów. Każdy pomysł poddawany był pod głosowanie. Sesja trwała około godziny. Burmistrz był zadowolony z przebiegu sesji, porównał ją z sesją rady miejskiej, w której ustala się ważne zmiany w naszym mieście.

Uczniowie zwrócili się również z prośbą do pani dyrektor o:

o utworzenie na stronie szkoły forum dla uczniów

o Dzień z telefonem ( lub chociaż przerwy )

o przerwy na siłowni

o zamki w toaletach

o naleśniki na obiad

o ławki na korytarzach

o przerwy z ping- pongiem

o szafki dla klas 7 i 8

o biuro rzeczy znalezionych / zagubionych

o radiowęzeł

o możliwość zjedzenia owoców, warzyw oraz wypicia mleka i jogurtów, których nie zjedzą dzieci z młodszych klas.

Nie wszystkie pomysły zostały zaakceptowane przez panią dyrektor, ale większość postara się zrealizować.

(Zuzia K.)

 

 W piątek 18.10 w naszej szkole odbyła się sesja parlamentu uczniowskiego, na którą został zaproszony burmistrz Robert Jakubowski. Parlamentarzyści i przedstawiciele wszystkich klas zebrali się w sali nr1.

Zadaniem zebranych było głosowanie nad pomysłami, które później będą realizowane. W tym roku zagłosowano między innymi na: dzień bez pracy domowej, szczęśliwy numerek, lizak od aniołka i wiele innych. Burmistrz podczas całego spotkania uważnie słuchał wszystkiego, o czym mówili parlamentarzyści.

Sesje rozpoczął i zakończył marszałek szkoły. Zadaniem uczniów było słuchanie i zadawanie pytań na temat pomysłów. Całe spotkanie trwało około godziny i skończyło się po dzwonku na czwartą godzinę lekcyjną.

                                                                                                                                            (Ania M.)

18 października w naszej szkole odbyła się sesja Parlamentu Uczniowskiego. Na niej pojawili się: burmistrz miasta - Pan Robert Jakubowski, jego zastępca - Pan Łukasz Napieralski, radna - Pani Beata Szymonowicz, dyrektor szkoły - Pani Grażyna Gortat oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Beata Kleczaj. Jako publiczność zasiedli również przedstawiciele klas.

Na początku parlamentarzyści złożyli przysięgę, później podziękowali Radzie Rodziców za pomoc i finansowanie różnych idei. Parlamentarzyści prezentowali swoje propozycje a goście mogli zadawać pytania na temat poszczególnych inicjatyw. Następnie każdy członek parlamentu głosował na pomysł, który uważał za słuszny i urozmaicający życie szkolne.

Po przedstawieniu próśb do dyrekcji szkoły, przemowę wygłosił burmistrz. Mówił o ważnej w życiu każdego obywatela demokracji, o tym jak Parlament Uczniowski przypomina Radę Miasta oraz o istotności szkoły w późniejszym życiu człowieka. Zaraz po nim krótko głos zabrała pani Beata Szymonowicz mówiąc o tym, jaki duży wkład pracy w takie wydarzenia mają opiekunki parlamentu- Anna Grzelak i Beata Włodarczyk.

Po skończonej sesji wszyscy parlamentarzyści zrobili grupowe zdjęcie z burmistrzem, jego zastępcą oraz przewodniczącą Rady Rodziców.

Zapytaliśmy się również kilku osób, co myślą po zakończonym wydarzeniu. Większość z nich uznała, że sesja wypadła dobrze oraz wszystko było przemyślane, pojawiły się jednak również głosy, że było nudno.

Obrady zostały zakończone a każdy z uczestników wyszedł z nadzieją, że przyjęte pomysły będą realizowane.

(Agata N.)