Sesja z Burmistrzem

"Sesja parlamentu uczniowskiego"

sesja

W dniu 18X2019r odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym sesja parlamentu uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie łódzkim.

Tematem sesji było ustalenie całorocznego planu wydarzeń w szkole. Pomysły zostały podawane przez uczniów z parlamentu. Zostało postanowione, że w skład wydarzeń szkolnych wchodzą :

o Dzień bez pracy domowej

o Starszy – młodszemu

o Mini bazar

o Poczta walentynkowa

o Kartka dla seniora

o Turniej między klasowy

o Belfer 2019/2020

o Szczęśliwy numerek

o Dzień seniora

o Nietypowe dni

o Akcje charytatywne

o Lizak od aniołka

o Klub czytelniczy

o Dyskoteki szkolne

o Gazetka szkolna

Uczniowie brali aktywny udział w sesji poprzez zadawanie pytań odnośnie pomysłów parlamentarzystów. Każdy pomysł poddawany był pod głosowanie. Sesja trwała około godziny. Burmistrz był zadowolony z przebiegu sesji, porównał ją z sesją rady miejskiej, w której ustala się ważne zmiany w naszym mieście.

Uczniowie zwrócili się również z prośbą do pani dyrektor o:

o utworzenie na stronie szkoły forum dla uczniów

o Dzień z telefonem ( lub chociaż przerwy )

o przerwy na siłowni

o zamki w toaletach

o naleśniki na obiad

o ławki na korytarzach

o przerwy z ping- pongiem

o szafki dla klas 7 i 8

o biuro rzeczy znalezionych / zagubionych

o radiowęzeł

o możliwość zjedzenia owoców, warzyw oraz wypicia mleka i jogurtów, których nie zjedzą dzieci z młodszych klas.

Nie wszystkie pomysły zostały zaakceptowane przez panią dyrektor, ale większość postara się zrealizować.

(Zuzia K.)

W piątek 18.10 w naszej szkole odbyła się sesja parlamentu uczniowskiego, na którą został zaproszony burmistrz Robert Jakubowski. Parlamentarzyści i przedstawiciele wszystkich klas zebrali się w sali nr1.

Zadaniem zebranych było głosowanie nad pomysłami, które później będą realizowane. W tym roku zagłosowano między innymi na: dzień bez pracy domowej, szczęśliwy numerek, lizak od aniołka i wiele innych. Burmistrz podczas całego spotkania uważnie słuchał wszystkiego, o czym mówili parlamentarzyści.

Sesje rozpoczął i zakończył marszałek szkoły. Zadaniem uczniów było słuchanie i zadawanie pytań na temat pomysłów. Całe spotkanie trwało około godziny i skończyło się po dzwonku na czwartą godzinę lekcyjną.

(Ania M.)

18 października w naszej szkole odbyła się sesja Parlamentu Uczniowskiego. Na niej pojawili się: burmistrz miasta - Pan Robert Jakubowski, jego zastępca - Pan Łukasz Napieralski, radna - Pani Beata Szymonowicz, dyrektor szkoły - Pani Grażyna Gortat oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Beata Kleczaj. Jako publiczność zasiedli również przedstawiciele klas.

Na początku parlamentarzyści złożyli przysięgę, później podziękowali Radzie Rodziców za pomoc i finansowanie różnych idei. Parlamentarzyści prezentowali swoje propozycje a goście mogli zadawać pytania na temat poszczególnych inicjatyw. Następnie każdy członek parlamentu głosował na pomysł, który uważał za słuszny i urozmaicający życie szkolne.

Po przedstawieniu próśb do dyrekcji szkoły, przemowę wygłosił burmistrz. Mówił o ważnej w życiu każdego obywatela demokracji, o tym jak Parlament Uczniowski przypomina Radę Miasta oraz o istotności szkoły w późniejszym życiu człowieka. Zaraz po nim krótko głos zabrała pani Beata Szymonowicz mówiąc o tym, jaki duży wkład pracy w takie wydarzenia mają opiekunki parlamentu- Anna Grzelak i Beata Włodarczyk.

Po skończonej sesji wszyscy parlamentarzyści zrobili grupowe zdjęcie z burmistrzem, jego zastępcą oraz przewodniczącą Rady Rodziców.

Zapytaliśmy się również kilku osób, co myślą po zakończonym wydarzeniu. Większość z nich uznała, że sesja wypadła dobrze oraz wszystko było przemyślane, pojawiły się jednak również głosy, że było nudno.

Obrady zostały zakończone a każdy z uczestników wyszedł z nadzieją, że przyjęte pomysły będą realizowane.

(Agata N.)