Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Pomaganie jest fajne- wyniki konkursu

  W listopadzie zakończył się konkurs „Pomaganie jest fajne”.  Wypowiedzi, które stworzyli młodzi pisarze dotykały głównie bliskich im tematów- na przykład pomocy koleżeńskiej.

    Każdy tekst  miał nieco inną formę – od baśni, przez wywiad,  po klasyczne opowiadania z dialogiem.  Jury – polonistkom z naszej szkoły najbardziej spodobała się praca Anieli Kudaj z klasy VI c pt. „W biegu”. Drugie miejsce zajęła „Przemiana Kasi” Weroniki Tomczyk z klasy VIc, a trzecie „Życiowa Lekcja” Hanny Ciszyk z klasy V b. Na wyróżnienie zasługują wszystkie uczestniczki, zwłaszcza najmłodsza- Oliwia Owczarek z klasy IVa.

I_miejsce_w_konkursie.docx

II_miejsce_w_konkursie.docx

III_miejsce w konkursie.pdf

       Opowiadanie nadesłali i wyróżnienia dostają również: Maja Chojnicka klasa Vb, Maja Wojniak klasa VIa, Zuzanna Kunert klasa VId, Nikola Jędrych klasa VIc.

      Dziewczynki stworzyły opowiadania, chociaż można było napisać również utwór liryczny. Okazuje się, że forma wiersza jest trudniejsza (przynajmniej tak myślą uczniowie).  W związku z tym przeprowadziłam lekcje w klasach szóstych, podczas której każdy z uczniów, mając do dyspozycji słowa, wyrażenia, zwroty- napisał wiersz o pomaganiu.  Mimo że nie były to zmagania konkursowe, przyniosły wiele radości zarówno dzieciom, jak i nauczycielce.

Emilia Merecka-Kułak