Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

22 kwietnia Dzień Ziemi

Młodzi mieszkańcy globu, przedszkolaki obchodziły ten dzień bogacąc swoje wiadomości na temat naszego wspólnego domu. Zdobyły także dodatkowe umiejętności przyrodnicze i ogrodnicze.

W przeddzień święta posadziły w otoczeniu szkoły krzewinki niezapominajek, symbolu naszej pamięci o matce naturze , która na co dzień żywi nas i ubiera, daje miejsce do zamieszkania i pracy oraz wypoczynku oraz dostarcza wielu pozytywnych doznań. Dzieci z zachwytem przyglądały się roślinie, poznały jej budowę i zachwycały się  wyglądem. Ponieważ dzień był piękny cały oddział przedszkolny 0a udał się do parku na Placu Wolności. Podczas drogi dzieci bacznie obserwowały przyrodę i słuchały jej odgłosów. Miło jest patrzeć, kiedy tak młodzi ludzie z coraz większym zaangażowaniem przyglądają się otoczeniu i widać, że sprawia im to przyjemność. Uprawiały sport wykorzystując stałą zabudowę placu zabaw z zastosowaniem przyjętych zasad korzystania z tego obiektu.

Dzień Ziemi był dla dzieci bardzo intensywny, ponieważ oprócz zajęć dydaktycznych, klasycznych przedszkolaki wykonały piękny plakat, barwne nakrycie głowy ze znaczkiem Przyjaciela Przyrody, przystroiły również samodzielnie salę lekcyjną swoimi pracami plastycznymi. Tego dnia dziewczynki były Żabkami a chłopcy Kijankami. Dzieci wykazały się rozległa wiedzą z zakresu ekologii. Stworzyły listę próśb do realizacji przez każdego mieszkańca Ziemi. Gratuluję młodym ekologom cierpliwości, wysiłku, który włożyły w prace przygotowawcze do tego szczególnego dnia. Starajmy się pamiętać o prośbach dzieci nie tylko od święta.