Łódzkie Orlęta - spadkobiercy niepodległości

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie będzie brała udział w wojewódzkim projekcie edukacyjnym - ŁÓDZKIE ORLĘTA SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI. Organizatorami projektu są: Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi oraz Zarząd Główny Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin i Zarząd Stowarzyszenia Upamiętnienie Armii "Łódź" w Łodzi. Celem projektu jest pielęgnowanie łódzkich tradycji ( w tym konstantynowskich) walk o niepodległość Polski w latach 1863-1856. Od września 2022 r. do czerwca 2023 r. uczniowie będą musieli zrealizować szereg przedsięwzięć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Efektem udziału w projekcie , będzie przyznanie szkole certyfikatu oraz nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty dla najaktywniejszych placówek. Koordynatorzy szkolni projektu: Anna Adaszyńska, Monika Kowalczyk-Witkowska, Rafał Dudziński.