Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Regulamin turnieju warcabowego

TURNIEJ WARCABOWY

Regulamin:

 • W Turnieju Warcabowym biorą udział dzieci z klas ……..
 • W klasach pod opieką wychowawców zostają wyłonieni uczestnicy, którzy będą reprezentować swoje klasy na Turnieju Warcabowy. Przegrywający odpadają z gry.
 • Rozgrywki warcabowe będą przeprowadzane w dwóch etapach:

I etap

Przedstawiciele klas będą losowo łączeni w pary, w których będą rozgrywać partie. Przegrywający również odpadają.

 

II etap

Gracze (zwycięzcy po I etapie) będą grali w warcaby każdy z każdym. Za każdą wygraną partię gracz otrzymuje 2 punkty, za przegraną 0 punktów, a za remis 1 punkt. Gracz, który otrzyma największą ilość punktów zostaje zwycięzcą.

 

 

ZASADY GRY:

 

 1. Celem gry jest zbicie przeciwnikowi wszystkich pionków lub uniemożliwienie mu wykonania jakiegokolwiek ruchu.
 2. Pionki przesuwa się na ukos o jedno pole do przodu.
 3. Bicie jest obowiązkowe. Wykonuje się je zarówno w przód, jak i do tyłu. Gracz traci pionek, który nie wykonał bicia.
 4. W jednym ruchu można zbić dowolną liczbę pionków przeciwnika. Można też, w trakcie takiego ruchu, zmienić jego kierunek.
 5. Pionek, który dojdzie do ostatniego rzędu szachownicy zmienia się w damkę.
 6. Damka może się poruszać od razu po jej zdobyciu.
 7. Damka ma przywilej poruszania się na ukos o dowolną liczbę wolnych pól, w dowolną stronę.
 8. Damka musi bić maksymalną liczbę pionków i damek. Nie może, na przykład, zbić pionka i damki, jeżeli ma możliwość zbicia trzech pionków.

 

Wygrywa ten z graczy, który zbije lub zablokuje wszystkie pionki przeciwnika. Jeżeli na szachownicy pozostaną tylko dwie damki (po jednej dla każdego gracza) lub dwie damki przeciwko jednej, gra kończy się remisem.