KLAUZULA INFORMACYJNA

Pedagog/psycholog

Drodzy uczniowie i rodzice!
W ważnych i mniej ważnych sprawach, z potrzeby: podzielenia się problemem, pochwalenia się sukcesem czy porozmawiania na dowolny temat możecie kontaktować się z pedagogiem i psychologiem szkolnym nie tylko za pomocą podanych wcześniej telefonów, ale również za pomocą Teams.
Będziemy się starały wspierać Was w każdej sprawie.
Mariola Karpińska
Ewa Jerzak

A) DLA UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH

Miejsce do nauki w domu powinno być tak zorganizowane aby dziecko chętnie z niego korzystało. W "kąciku edukacyjnym" meble powinny być odpowiedniej wysokości (dziecko powinno siedzieć na krześle całymi pośladkami, ręce swobodnie oparte o blat, a stopy o podłogę), bardzo ważne jest też poprawne rozmieszczenie źródła światła nad biurkiem, przy którym dziecko pracuje. Zabawki i gry, którymi lubi się bawić dziecko powinny być tak poustawiane, by nie rozpraszały dziecka podczas nauki. Warto pomyśleć o skrzyniach, segregatorach, szafkach i pudełkach, w którym można pochować zabawki i skarby ucznia. Nie stawiajmy ich zatem na biurku. Dobrze jest umieścić w widocznym miejscu plan zajęć i pracować według tego planu.Jeżeli w trakcie nauki widać, że dziecko zaczyna się wiercić na krześle, należy przerwać naukę i zrobić krótką przerwę, pozwolić dziecku na rozładowanie gromadzącego się napięcia (ćwiczenia, skłony, podskoki itp.).

B) DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH

Miejsce do nauki powinno być tak wyposażone by zapewniać maksimum wygody podczas pracy przy biurku i komputerze, a także do przechowywania materiałów szkolnych. Bardzo ważne jest też poprawne rozmieszczenie źródła światła nad biurkiem, przy którym uczeń pracuje. Dobrze jest umieścić w widocznym miejscu plan zajęć i pracować według tego planu. Jeżeli w trakcie nauki uczeń czuje zmęczenia należy przerwać naukę i zrobić krótką przerwę (ćwiczenia, skłony, podskoki, taniec, itp.).

Przesyłam link do Informatora z poprzedniego roku i mam nadzieję, że pomoże
w  wyborze szkoły.

Pedagog szkolny - mgr Mariola Karpińska